מה כוללות בנייה והתחדשות בעיר?

כשמדברים על בנייה והתחדשות בעיר, הכוונה לכך שיש בתוכניותיה של הממשלה לחזק את המבנים בארץ כנגד רעידות אדמה, או במילים אחרות – תמ"א 38. יחד עם פרויקטים כמו תמ"א 38, בנייה והתחדשות בעיר כוללות עוד שיפוץ מבנים מבפנים ומבחוץ, חיזוק שלדי הבניין, איטום של מבנים וגגות, טיפול בתשתיות שונות ועוד.

אם אתם עומדים לקראת תהליך של תמ"א 38, הכינו את עצמכם לתקופה שאמנם תהיה לא פשוטה ואפילו די מורכבת, אבל לבסוף בד"כ משתלמת. לאחר פרויקט התמ"א, אתם תוכלו להנות מבניין שהוא לא רק חזק יותר כנגד רעידות אדמה, אלא גם נראה יותר טוב, משופץ ולעיתים אפילו מעוצב מחדש קומפלט. בין יתר עבודות הבנייה והשיפוץ במבנה, אנשי המקצוע עשויים לבצע גם איטום גגות ומבנים, טיפול בתשתיות צנרת אינסטלציה, לבצע תכנונים אדריכליים ועוד. וכאן יש לציין, בקשה להיתר בנייה מהסוג הזה של תמ"א 38 חייבת להיות מוגשת על ידי הנדסאי מוסמך או על ידי אדריכל ומהנדס. על אנשי המקצוע האלו להיות רשומים ברשם (איגוד) האדריכלים והמהנדסים הישראלי.

עד כמה פרויקטים של בנייה והתחדשות בעיר יסרבלו את חיינו כרגע?

אם אתם עומדים לקראת פרויקט של בנייה והתחדשות בעיר, כדאי לזכור שלעיתים הפרויקטים האלו נמשכים חודשים והם כרוכים בהתארגנות בהתאם מצידכם. במקרים רבים אנשי המקצוע צריכים להיכנס לתוך הדירות במבנה, זאת בצמוד לכך שחלונות של דירות לפעמים מוסרים לטובת שיפוץ. כמו כן, לעיתים יש צורך לבצע עבודות שיפוץ תשתיות, איטום גגות ומבנים, החלפת תשתיות חשמל, גז, מים ועוד.

בפועל, פרויקטים של בנייה והתחדשות בעיר אכן עשויים, במידה מסוימת, להקשות על המתגוררים במבנה. אבל בשורה התחתונה, לאחר תקופה של התמודדות עם מצב מעט לא נוח, תוכלו להנות מדירות מחודשות וחזקות יותר נגד רעידות אדמה.

שדרוג איכות החיים בטווח הארוך – חשוב להסתייע באנשי המקצוע הנכונים

בטווח הארוך, אין ספק שהפרויקטים האלו של בנייה והתחדשות בעיר רק יכולים להניב פירות. אם אתם מעוניינים להנות מדירה מחוזקת שגם נראית טוב יותר, אתם תרצו לשקול להגיש בקשה לפרויקטים מהסוגים האלו. ואם כך, יהיה חושב לבחור את הגורמים הנכונים שיסייעו לכם לא רק בתהליך עצמו, אלא בשלב של טרום תחילת העבודות.

אנו מתכוונים לשלב של הגשת הבקשה להתחלת התהליך. תוכלו להסתייע באדריכל, מהנדס, הנדסאי, אבל כנראה שתצטרכו גם חברת בנייה, עורך דין התחדשות עירונית ועוד. בעוד שחברת הבנייה תעסוק בכל מה שקשור לשיפוץ המבנה, איטום גגות במבנה, החלפת תשתיות ועוד, עורכי הדין יטפלו בצד המשפטי של ההתחדשות העירונית. וכאן חשוב לסמן דגל אדום.

הקפידו להסתייע בחברות בעלות מוניטין של שנים

שימו לב, בתחום של התחדשות עירונית ישנן חברות יזמות מצליחות ועמידות כלכלית מאוד, אבל מנגד לאלו, ישנן גם חברות יזמות נדל"ן שאין להן את הגב והבסיס הכלכלי בכדי לצלוח פרויקטים כה מורכבים של בנייה ושיפוצים.

וזו הסיבה לכך שתמיד יהיה חשוב להסתייע בחברת בנייה והתחדשות עירונית בעלת מוניטין של שנים, ניסיון ובסיס כלכלי חזק. כך תוכלו להבטיח שלא יקרה מקרה כמו מבנה שנכנס לפרויקט בנייה ושיפוץ, אבל חברת היזמות פושטת רגל באמצע התהליך.

ליצירת קשר מהירה