אנרגיה סולארית להשבחת נכסי נדל"ן

השבחת ערך הוא יעד עבור כל בעלים של נכס נדל"ן, בין שמדובר במשקיע נדל"ן ובין שמדובר בבעל בית פרטי. ישנן כמובן דרכים רבות להשביח את ערכו של נכס נדל"ן, החל משיפוץ בסיסי, דרך שיפוץ כללי ויסודי וכלה בתוספות בנייה והרחבת שטח הנכס. בשנים האחרונות נכנס אל התמונה רכיב השבחה נוסף, שיכול להציע אופציה נהדרת להשבחת ערך הנכס עם יחס עלות תועלת אטרקטיבי מאוד – אנרגיה סולארית ובדמותה השימושית – לוחות סולאריים לייצור חשמל על פי עקרונות של אנרגיה מתחדשת.

התנאי הבסיסי בכל מהלך להשבחת נכס

בכל מהלך של השבחת נכס ישנו תנאי אחד בסיסי שאין לחרוג ממנו – עלות ההשבחה חייבת להיות נמוכה יותר מעליית הערך של הנכס. כך למשל, אם התקנתם מטבח חדש לחלוטין ב-40,000 שקלים ובכך אפשרתם לעצמכם לגבות 30,000 שקלים יותר על המחיר המקורי, הרי שמהלך ההשבחה אינו כדאי עבורכם. תוספת הערך לנכס חייבת תמיד להיות גבוהה יותר מהעלות הכרוכה ביצירת התוספת הזאת. ישנן דרכים רבות לבצע השבחת ערך לנכס בכפוף לתנאי זה של עלות תועלת, אבל כל דרך צריכה להיבחן באופן פרטני לפני קבלת החלטה. אחת הדרכים היותר אטרקטיביות להשגת מטרה זו היא גיוס היתרונות של אנרגיה סולארית באמצעות התקנת לוחות סולאריים.

עלות ההשבחה ותוספת הערך של לוחות סולאריים

עלות בנייה של מערכת סולארית ביתית טיפוסית נעה בסביבות ה-30,000 שקלים. יחד עם זאת, החיסכון שיכולה מערכת כזאת לייצר ליחידת הדיור יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה ואף לעבור את רף 10,000 השקלים בכל שנה. חיסכון זה נובע הן מחשמל חינם לצורך כל הפעלת המוצרים החשמליים בבית ואפילו לצורך מיזוג, חימום וכמובן בישול, מה שמעניק לכם חיסכון בעלויות החשמל, הנפט והגז לכל צרכי האנרגיה בבית. בנוסף לכך, את עודפי החשמל שיצרה המערכת שלכם, תוכלו למכור לחברת החשמל ולקבל כסף על כל קילוואט חשמל שתספקו (אגורות בודדות פחות ממה שגובה חברת החשמל מלקוחותיה עבור כל קילוואט חשמל). בהיוון של החיסכון וההכנסות מייצור חשמל בטווח הארוך, מדובר בתוספת ערך משמעותית מאוד לנכס ועל תוספת הערך הזאת תוכלו לגבות פרמיה במעמד מכירת הדירה. אם אתם לא מתכוונים כרגע למכור את הדירה, תוכלו להתחיל וליהנות מהחיסכון הזה בעצמכם ובבוא היום לממש אותו גם במעמד המכירה.

גם בבתים משותפים

לאחרונה העבירה הכנסת חוק המאפשרת להתקין לוחות אנרגיה סולארית גם בגגות של בתים משותפים בכפוף להסכמה של 66% מדיירי הבניין. במקרה זה, המערכת תהיה אמנם יקרה יותר, אך עלותה תתחלק בין כלל הדיירים כך שהסכום לכל דייר יהיה נמוך יחסית ויוכל להעניק תוספת ערך וחיסכון לטווח הארוך בדיוק כמו בבית פרטי. בשורה התחתונה, מינוף היתרונות של אנרגיה סולארית הופך להיות יותר ויותר רלוונטי לא רק לאנשים המאמינים בערכים ירוקים ולא רק לאנשים המבקשים ליהנות מחשמל חינם בביתם, אלא גם לבעלי נכסים המבקשים להשביח את ערך הנכס שלהם ולהגדיל את התשואה על נכס הנדל"ן שבבעלותם בזמן המכירה. אם אתם משתייכים לכל אחת מהקטגוריות האלה, מומלץ מאוד להתחיל לברר לגבי התקנת לוחות סולאריים בהקדם.

ליצירת קשר מהירה